środa, 31 grudnia 2014

Podobno najciężej zacząć....

Długo zastanawiałam się, czy warto blogować, pokazywać w sieci swoją strefę prywatności... Przez dwa lata śledziłam kilka wnętrzarskich blogów. Moim noworocznym postanowieniem jest blogowanie:) Mam nadzieję, że uda mi się ciekawie pokazać zmiany zachodzące w moim małym m3. Szkoda, że nie prowadzę bloga od początku mieszkania na swoim - byłoby więcej do pokazywania. Postaram się jednak nadrobić zaległości. 

Myślałam intensywnie nad tematyką pierwszego postu i po dłuższej debacie z samą sobą postanowiłam, że będą to świąteczne migawki. Co prawda wykorzystuję do pracy aparat, ale przede mną długa droga, aby wykonywać zdjęcia w tak profesjonalny sposób, jak autorki blogów, które czytam. 

Oto i migawki:)


Poduszki kupione oczywiście w jednym z popularnych dyskontów. Trzy szare są tegorocznym zakupem, a czerwona z tamtego roku.
Do tegorocznych świątecznych dekoracji wykorzystałam w przewadze stare durnostojki - niestety, ale miałam ograniczone fundusze, gdyż razem z Narzeczonym po raz pierwszy organizowałam Wigilię. Na zdjęciu jedynie nowe cyprysiki i ikeowskie doniczki ozdobione wstążką.
Obowiązkowym dodatkiem świąt jest niezmiennie gwiazda betlejemska. W tym roku zdecydowałam się na białą i chyba już tak zostanie - z roku na rok rezygnuję z coraz to większej ilości czerwonych dodatków świątecznych na rzecz tych bardziej stonowanych. Oczywiście kapka czerwieni i w tym bożonarodzeniowym sezonie musiała się pojawić! A jakże. Może w przyszłym roku zrobię święta srebrne? Bez czerwieni?
Świeczki z Pepco - zakup last minute. Teraz żałuję, że nie wzięłam większej ilości, gdyż ładnie odbijały światło choinkowych lampek:) A w tle moja rama tv, ale jej poświęcę na pewno któryś kolejny post!
Łazienka również, jak co roku, doczekała się subtelnej ozdoby - takie właśnie dekoracje lubię najbardziej. Nienarzucające się, proste i szybkie do zrobienia - wystarczyły dwa wazoniki, trochę sztucznego śniegu i dwie gałązki igliwia.
Na żyrandol przyfrunęły anioły:)

No i gwóźdź programu - choinka. Planowo miała stanąć na witrynie, ale się oczywiście nie zmieściła. Co roku obiecuję sobie, że ubiorę choinkę jednokolorowo - na srebrno lub biało... I co roku wygrywa u mnie sentyment do bombek starych, lub stylizowanych na stare.

Jeżeli ktokolwiek tu zajrzy - największą dla mnie nagrodą będzie komentarz:)

Pozdrawiam i do napisania!

13 komentarzy:

 1. Jestem pierwsza :) Powodzenia w blogowaniu!
  Pytałaś o kule z bibuły - nie, robiłam bez żadnych tutków, bo to bardzo proste jest (używałam oczywiście gotowej bibułki przestrzennej) - wyciąć kółko, rozciąć je na dwie połówki, złożyć ze sobą i skleić je najpierw z jednej strony, potem delikatnie rozkładając bibułę do kuli z drugiej strony. Opis dłuższy, niż sama robota :)
  A bombki takie stare są najfajniejsze i super, że je powiesiłaś :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za odpowiedź:) Spróbuję zrobić!

   Usuń
 2. Na pewno będę czytała! Powodzenia Kasiu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Postanowiłam witać każdą "nową osobę', ponieważ sama niedawno zaczynałam i wiem jak to jest, kiedy się czeka, czy ktoś nas zauważy. Zatem witaj bardzo ciepło :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kasi gratuluję założenia bloga, a wszystkim gościom polecam odwiedzać tę stronę regularnie.

  Miałam tę przyjemność być gościem w domu Kasi i jej Narzeczonego i sposób, w jaki Autorka reżyseruje wnętrza zachwyca mnie za każdym razem, kiedy wspominam tę wizytę. Cieszę się, że będę mogła na bieżąco śledzić poczynania Kasi i czerpać inspirację do zmieniania mojego mieszkania :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie takie blogowanie straszne :) Przybij piątkę , ja też niedawno zaczęłam , gratulacje za podjęcie dobrej decyzji :) Czekam na więcej :) Bużka pa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A i przy okazji , zapraszam dołącz do moich obserwatorów , niech będzie was więcej :) A siatkę kupiłam w sklepie ogrodniczym, może tu u siebie szybciej przeczytasz niż u mnie :)

   Usuń
  2. a ja Cię obserwuję już jakiś czas. w zasadzie to jak tylko u mnie na blogu skomentowałas:)

   Usuń
 6. Zaczęłyśmy prawie tak samo:)

  Dobrze, ze się zdecydowałaś na blogowanie:)
  Ładnie tu u Ciebie:)
  Zostaję
  Martita

  OdpowiedzUsuń
 7. Ładnie jest u Ciebie:) Lubię takie klimaty! Pozdrawiam Ala

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajnie miejsce! Oby tak dalej:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Super blog! Fajnie ze zdecydowała się na pisanie! Chętnie zostane TU na dłużej!

  OdpowiedzUsuń